«Справжня суть виховної роботи в школі полягає не в розмовах з дитиною, не в прямому впливі на дитину, а в організації її життя» - таким принципом у своїй роботі керуються педагоги нашого закладу.

Система виховної роботи закладу - це організований спосіб життя учнівського та педагогічного колективів з певними законами. Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

У Штепівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей. З цією метою в школі діє ціла мережа гуртків та секцій. Важливого значення у національно-патріотичному вихованні набувають такі інтерактивні засоби, як народні обряди та традиції, що спрямовані на розвиток творчого потенціалу особистості. Піднесенню патріотичних почуттів у наш час сприяють написання листів-подяк з малюнками воїнам АТО; зустрічі з воїнами АТО. 

З метою набуття молодим поколінням соціального досвіду; успадкування духовних надбань українського народу;  формування у молоді рис громадянина української держави; вивчення вікових традицій  та героїчних сторінок історії українського нарощу та його збройних сил; виховання почуття любові до Вітчизни, гордості та вдячності до свого народу, історії в школі-інтернаті створено кабінет національно-патріотичного виховання.

В позаурочний час, відповідно до режиму дня, в закладі постійно проводяться:

1. Години спілкування за напрямками виховної роботи:

      правове та превентивне виховання

      морально - етичне виховання

      трудове виховання та профорієнтаційна робота

     фізичне виховання та пропаганда здорового способу життя

      екологічне виховання

2. Позакласне читання

3. Година інформування

Важливе місце у виховній роботі школи-інтернату займає участь дітей у різноманітних предметних гуртках, які створені у закладі, відповідно до навчальних предметів. Відвідуючи гуртки «Цікава математика», «Валеологічний», «Знавці рідної мови» діти поринають у світ незвичайних цифр, вчаться виразно читати і декламувати вірші, виготовляють дидактичний матеріал, проводять конкурси, КВК.

Сьогодні відроджуються народні ремесла, і старше покоління з радістю передає молоді народну мудрість та творчість. Тому, великою популярністю серед учнів користуються гуртки, які мають практичне значення в житті молодої людини. Це, зокрема, «Вишиванка», «Чобіток», «Господарочка», «Юний садівник»

З великим задоволенням діти відвідують гурток «Народознавчий». Керівник гуртка намагається донести до дитячих сердець традиції українського народу, привчає шанувати та примножувати духовні цінності українців, шляхом показу вистав, п’єс українських письменників.

 

Тісно співпрацюють гуртки бального танцю «Хореографічний» та «Музична студія». На шкільних концертах, конкурсах та спектаклях нікого не залишають байдужими виступи учасників цих гуртків.

У секціях «Настільний теніс», «Баскетбол», «Лижний» відбувається спортивне виховання юнаків та дівчат. Під час занять у гуртку діти розвиваються фізично, розумово, соціально.

Кожної неділі працює клуб вихідного дня, де проходять різноманітні заходи, розподілені відповідно до вікових категорій: екскурсії, прогулянки, вікторини, спортивні змагання, дні іменинників, тематичні свята й вечори, дискотеки, круглі столи, відеолекторії, інтелектуальні та рухливі ігри, зустрічі з фахівцями (лікарями, працівниками правоохоронних органів).

Майже тридцять років існує волонтерська організація школи-інтернату «Милосердя» і кожен рік для нас не минув марно. Він позначений конкретними добрими справами, великими святами, постійною турботою про старше покоління. З нетерпінням чекають і будуть чекати наших «помагайчиків» старенькі дідусі та бабусі, долі яких були понівечені змолоду страхітливими злочинами війни й одинокою старістю тепер. А школа дарує їм хоч і не рідних, зате веселих і працьовитих «онучат» - волонтерів загону «Милосердя».

В закладі діє «Пошуковий гурток», де учасники загону «Милосердя» працюють над проектом «Велика Вітчизняна війна в історії мого села».